Wiedza biznesowa, finansowa, ekonomiczna. Szukasz firmy szkoleniowej?

Orientacja handlowa i rejestracja VAT

Oto odrobina wiedzy technicznej, koniecznej do otwarcia własnej firmy. Kiedy już przyswoisz te informacje, będziemy mogli przejść do zadania najważniejszego w każdym biznesie – zdobywania klientów.

Możesz zdecydować, czy zamierzasz prowadzić firmę jednoosobową, wejść w spółkę cywilną lub spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością. Każda z tych opcji wiąże się z zobowiązaniami podatkowymi, powinieneś więc skonsultować się z wykwalifikowanym księgowym w celu wybrania najodpowiedniejszej z nich.

Rejestracja VAT. Bez względu na to, czy prowadzisz firmę jednoosobową, spółkę cywilną czy spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością, nie musisz rejestrować się jako podatnik VAT, dopóki Twoje obroty nie osiągną poziomu minimalnego (w Wielkiej Brytanii jest to aktualnie suma 60 000 funtów rocznie). Być może zechcesz jednak zarejestrować się wcześniej. Niektórzy biznesmeni współpracujący z przedsiębiorstwami czują, iż aby odnosić wrażenie ludzi sukcesu, muszą być podatnikami VAT. Rejestracja taka ma swoje zalety – możesz na przykład otrzymać zwrot podatku VAT za przedmioty zakupione dla firmy. Jeśli jesteś przedsiębiorcą indywidualnym, dzięki rejestracji jako podatnik VAT nabierzesz samodyscypliny – będziesz rozliczał się kwartalnie, zamiast na końcu roku. Ponownie, powinieneś skonsultować się z wykwalifikowanym księgowym w celu wybrania najlepszej opcji.

Podatki i ubezpieczenia spofeczne. Bez względu na to, na jaki rodzaj działalności się zdecydujesz, musisz informować o swoich zarobkach Urząd Skarbowy. Jako przedsiębiorca indywidualny możesz być zmuszony do zapłaty podatku dochodowego. Urząd Skarbowy zażąda, abyś na końcu roku finansowego wypełnił zeznanie podatkowe. Dla prezesów spółek z ograniczoną odpowiedzialnością zasady są nieco inne. Często rozliczają się oni za pomocą dywidend, co może przynosić korzystniejsze rezultaty, choć ma wpływ na składki ZUS, co z kolei może być ważne z uwagi na prawa emerytalne. Ponownie, powinieneś w tej kwestii skonsultować się z wykwalifikowanym księgowym.

Podobne Artykuły

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.