Wiedza biznesowa, finansowa, ekonomiczna. Szukasz firmy szkoleniowej?

Organizacja prezentacji zespołowych

Kiedy przed rozpoczęciem szkolenia wysłuchałem ich prezentacji, której tematem była misja kosmiczna, stwierdziłem, że jest to dla mnie czarna magia. Na co pewien zasłużony pracownik, pamiętający jeszcze czasy Johna Glenna, odpowiedział: „A temat pańskiego szkolenia dla nas jest czarną magią!”.

Jednak jakoś zdołałem wyjaśnić grupie naukowców, na czym polega proces tworzenia prezentacji zespołowej. W ciągu trzech dni wiele się nauczyli, a ich strach zamienił się w podekscytowanie i pewność siebie.

Kiedy jakiś czas potem zadzwoniłem do tej firmy, aby sprawdzić, jak kursanci wypadli podczas prezentacji, kierownik zespołu powiedział z radością: „Zwaliliśmy ich z nóg!”. Naukowcy uwierzyli w skuteczność procesu, którego ich nauczyłem, a przy okazji uwierzyli w siebie. Osobom uczestniczącym w tym szkoleniu udało się stworzyć profesjonalną prezentację zespołową. Zapewne żaden z nich już nigdy nie rozpocznie przygotowywania prezentacji ze strachem, pełen najgorszych przeczuć.

Przygotowania profesjonalnej prezentacji zespołowej można się nauczyć. Tego typu prezentacje są obecnie bardzo popularne. Firmy ograniczają zatrudnienie i pewnego dnia może się okazać, że właśnie od nas oczekuje się wygłoszenia prezentacji, która kiedyś należałaby do obowiązków szefa łub działu sprzedaży. Sytuacje takie zdarzają się zwłaszcza w działach technicznych, komputerowych i księgowości. cr

Sama obecność kilku prezenterów nie uchroni prezentacji zespołowej przed klapą. Przypomnijmy sobie, co powiedział Benjamin Franklin, kiedy została podpisana Deklaracja Niepodległości: „Musimy się trzymać razem. W przeciwnym razie będziemy przetrzymywani osobno!”. Podobnie jest podczas prezentacji zespołowych – członkowie zespołu naprawdę muszą trzymać się razem! w Do przemyślenia

Podobne Artykuły

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.