Wiedza biznesowa, finansowa, ekonomiczna. Szukasz firmy szkoleniowej?

Notatka z poradami

Notatki prasowe zawierające porady są bardzo popularną formą zdobywania rozgłosu. Redaktor, gospodarz programu radiowego lub prezenter wiadomości w telewizji może bez problemów wyciąć porady z tak przygotowanej notatki (za zgodą jej autora) i wkleić je do swoich materiałów, podając źródło informacji.

W trudnym czasie, jaki nastał po zamachach z 11 września, ekspert od spraw kultury fizycznej, Richard Simmons rozesłał do mediów taką właśnie notatkę. Jej tytuł informował, że w chwilach narodowego kryzysu Amerykanie mają tendencję do objadania się. Simmons podał pięć wskazówek, jak jeść z umiarem. Notatka została odczytana na antenie kilku ogólnokrajowych i kablowych stacji telewizyjnych.

Zarówno gospodarze programów talk show, jak i prezenterzy muzycznych stacji radiowych chętnie podają krótkie, oryginalne porady, aby dostarczyć słuchaczom rozrywki lub zapełnić czas. Najczęściej wyko- rzystują je gazety i magazyny. Gazety niekiedy muszą zapełnić miejsce, jeśli w ostatniej chwili zostaje wycofana reklama. Magazyny umieszczają porady na początku numeru, gdzie przewidziane są krótkie artykuły na 250 słów. Redaktorzy lubią notatki z poradami, ponieważ mogą zapełnić tę część gazety i nie muszą płacić autorowi.

Notatkę z radami, która zawiera konkretne informacje, a nie watę słowną, można przygotować bardzo łatwo. Należy po prostu wypisać pięć porad z danej dziedziny i przedstawić je w sposób użyteczny dla odbiorców. Notatka jest szczególnie efektywna, gdy ma zachęcić ludzi do zamawiania darmowych informacji lub niedrogich artykułów. Pomaga również autorom książek i broszur w publikowaniu i w sprzedaży ich prac. Specjalista ds. marketingu Marcia Yudkin wysiała taką notatkę wraz z ofertą broszury do różnych wydawnictw, co zaowocowało dobrą sprzedażą, a później książką wydaną przez Career Press – 6 Steps to Free Publicity (Sześć kroków do darmowej reklamy). Bob Bly również odniósł sukces dzięki notatce, uzyskując 3500 zamówień na broszury po 7 dolarów każda.

Podobne Artykuły

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.