Wiedza biznesowa, finansowa, ekonomiczna. Szukasz firmy szkoleniowej?

Każdy z nas może się w jakiejś dziedzinie wyróżniać

W 1978 roku w magazynie „U.S. News & World Report” po raz pierwszy chyba opisano zjawisko strachu, jaki wzbudza w Amerykanach przemawianie do publiczności. Od tego czasu przeprowadzono wiele badań, które potwierdziły, że Amerykanie boją się przemawiania do grupy ludzi bardziej nawet niż śmierci (śmierć znalazła się dopiero na trzecim miejscu). Publiczne przemawianie to coś, czego Amerykanie boją się jak ognia.

Strach przed wyjściem przed audytorium i zakomunikowaniem mu jakichś ważnych informacji złamał niejedną karierę. Jak podaje „Harvard Business Review”, umiejętność skutecznej komunikacji jest podstawowym kryterium awansowania pracowników. Zatem sztuka wygłaszania prezentacji – zarówno w obecności współpracowników, szefa i klientów, jak i bliżej nieokreślonej publiczności lub przedstawicieli mediów – odgrywa bardzo ważną rolę w rozwoju kariery.

Na szczęście można się tego nauczyć. Każdy może posiąść sztukę prezentacji. Temu zagadnieniu poświęcona jest niniejsza książka. Zostały w niej opisane metody przekształcania nawet najbardziej nerwowej osoby w spokojnego, pewnego siebie prelegenta. Książka po prostu pokazuje, w jaki sposób stworzyć skuteczną i profesjonalną prezentację.

Każdy z nas może się w jakiejś dziedzinie wyróżniać. Zastanówmy się nad tym przez chwilę. Każdy człowiek obdarzony jest taką samą zdolnością do zmiany swojej sytuacji i rozwoju. Jednak nasze talenty i uzdolnienia są inne. Każdy jest niepowtarzalny. Osobowości ludzkie są różnorodne jak gwiazdy na niebie. Ale wszystkich ludzi łączy jedno: jeśli uda nam się w pełni rozwinąć talenty, będziemy w stanie wyróżnić się z tłumu.

Znany psycholog Alan Loy McGinnis uważa, że „nie powinniśmy zajmować się rozkładem talentów w populacji. Naszym obowiązkiem jest raczej zrobienie wszystkiego, aby w pełni rozwinąć własne talenty”.

Thomas Edison był prawie głuchy. Nie starał się jednak nauczyć się słyszeć. Skupił się na umiejętności twórczego myślenia i talentach organizacyjnych. Jego osiągnięcia mówią same za siebie. Rozwijanie talentów, które posiadał, okazało się trafną decyzją. To Edison powiedział, że „gdybyśmy zrobili wszystko, co potrafimy, rezultat by nas zadziwił”. Zastanówmy się zatem, jakie talenty możemy wykorzystać podczas prezentacji, i przygotujmy się na to, że sami siebie wprawimy w zdumienie.

Podobne Artykuły

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.